„Jásdiak a bodzások”

Jásd

 

Üdvözöljük Jásd község honlapján!

 

0e540523759c0a0c83be3668a5d329bf.jpg

36c9b876513270f61435a16ff8112089.jpg

924bf2b98bce56f974e647d2802e2be9.jpg

14d579582df05379413ff368127e7b0a.jpg

5f3f3a04856371b8dd8d7d205dd185d2.jpg

fe0af22c6ee0e589236fdc973b97e327.jpg

ae12602ab75a7d9359d16d0983a17563.jpg

8ec618196ae9f374733825c3df29d0bf.jpg

b9c726ca2cc77b06bde5fa0e60ae0e78.jpg

b92cd8190192898ad9c64c109628bc39.jpg

Polgármesteri köszöntő

Kedves Látogató!

Örülünk, hogy Jásd honlapjára keresett. Ez már azt jelenti, hogy tudja, hogy létezünk. Megtalálta pici, bakonyi zsákfalu településünket, ami az itt lakók számára az otthont, a nyugalmat és a békességet jelenti több száz éve.
Bővebben...

Jásd

„Jásdiak a bodzások”

BESZÁMOLÓ PROJEKT MEGVALÓSULÁSÁRÓL

VP6-19.2.1.-7-2-17 számú Helyi identitást és közösségi együttműködést segítőfejlesztések támogatása, 3084479795 iratazonosító számú pályázat

Önkormányzatunk közösségépítő és turisztikai fejlesztéseket hajtott végre az elmúlt időszakban. A tevékenységek egymásra épülése érdekében további fejlesztéseket valósítunk meg, amelyek segítik a jásdi identitás erősítését –„Jásdiak a bodzások” – a lakosság, főként a fiatalok helyben maradását.

Községünk számára szinte az egyetlen fejlesztési lehetőség a turizmusfejlesztés. Igyekeztünk olyan projekteket megvalósítani, melyek generálják a községbe érkező turistaszám növekedését, biztosítva a lakosságnak a turizmusba való nagyobb léptékű bekapcsolódását, a helyi termelők termékeinek piacra jutását. Tematikus útvonalakat, interaktív kiállítóteret hoztunk létre és új közösségi tereket valósítunk meg, mert „Hiszünk a vidék erejében”.

A fenti célok erősítéséhez az alábbiakat szereztük be:, projektor állványok, hangfal- és mikrofon szett, touch-info pult, nfc matrica, függöny, asztalok, székek, vetítővászon, laptop és kisértékű szoftver, kanapék, info-pult, kuka, polcok, hűtő, projektor, televízió, bútorok.

A projektben a tervezett eszközök minden eleme beszerzésre került.

Néhány projektelemet azonban mással kellett helyettesíteni, melyek vagy egyenértékűek, vagy jobbak voltak az eredetileg tervezett eszközöktől. A beszerzést nagy mértékben befolyásolta, hogy a pandémia ideje alatt indítottuk a beszerzési eljárásokat. A kültéri eszközök beszerzése volt a legnehezebb, mivel a tervezett eszközök kereskedése leállt vagy megszűnt. A pandémia az eszközök projekt tartam ideje alatti hasznosítását is nagy mértékben befolyásolta.

A beszerzett eszközök döntő többségét a nagy nyilvánosság előtt, csak 2021. június 5-től kezdve tudtok használni. Addig azonban a kollégák a Bodzaházban az eszközöket berendezték, elhelyezték és előkészítették a pandémia utáni időszakban való hasznosításra.

Olyan beszerzést kívánunk végrehajtani, amely egyszerre szolgálja a közösségépítést, turizmus fejlesztésünket és szükség esetén bemutatkozási lehetőséget is kínál számunkra más településeken való község marketingre is.

A fejlesztési helyszín a Bodzaház (Kossuth u. 67) a közösségi életünk új bástyájává vált, mely a LEADER forrásból való beruházás nélkül egyértelműen állítható, hogy nem tudott volna kellő színvonalon megvalósulni.  A turisztikai bemutató tér mellett, közösségi helység is kialakult, ahol a kultúrház programjától függetlenül (mely egyben tornaterem is, esténkénti gyakori sportfoglalkozásokkal) is tudunk szervezni egyéb klubfoglalkozásokat, előadásokat, kisebb kulturális eseményeket. A helyszínen egyaránt lehetőséget biztosítunk a helyi termékek bemutatására (bodza termékek), értékesítésére. A projektbe bevont egyesületek és szlovák önkormányzatunk mind a programok szervezésében, mind pedig a tagságuk aktivizálásában is szerepet kívánnak vállalni a jövőben,  ahogyan azt tették az elmúlt évek során.

Mivel a pandémia miatti nyitást tervezni nem tudtuk, ezért számos programot csak júniusban tudtunk  előkészíteni,  amelyek megvalósítását már csak júliusban tudtuk időben megszervezni.

Együttműködtünk a Jásd Szlovák Nemzetiségi Önkormányzattal a Bodzaházban átadott galériánk megnyitóján „Sej a jásdi kertek alatt” című kiállításon.

Ifjúsági klubunk, Turisztikai Egyesületünk tagjaival együtt főztünk a Bodzaháznapon, amin már a beszerzett eszközöket használtuk.

A Bakony-Balaton Keleti Kapuja Leader egyesület által szervezett Balatoni Leader egyesületek találkozójának biztosítottunk helyszínt, ahol beszámoltunk a Leader pályázatunkról, a beszerzett eszközökről azok szerepükről a Bodzaház működésében.

Előadói estünk volt június 14-én a Bodzaház közösségi terében (projektor, laptop, állvány, székek ) mind használva voltak. De ugyanolyan fontos szerepe volt, van és lesz az eszközöknek a július 4. gombásznapon, színházi előadásainkon – július 28, 31 és természetesen a mindennapi működésben.

A projektben beszerzett eszközök egyértelműen elengedhetetlenek a közösség személyes találkozásaihoz, a közösségi élet újraindításához.

Mivel programjaink többsége ingyenes, ezért biztosítani tudjuk a hátrányos helyzetű lakosaink számára a kulturált, sokrétű, színes szabadidő eltöltést, erősítve azt a tudatot, hogy nem csak nagy városban érhetőek el a szórakoztató programok, hanem azokhoz helyben is hozzájuthatnak a kisjövedelműek, munkanélküliek, fiatalok, idősek, kisgyermekes családok egyaránt. Ezekkel a megvalósításra váró programokkal nemcsak a lakosság teljes vertikumát tudjuk  elérni, de a községbe érkező vendégek számára is programot, szórakozást biztosíthatunk.

Programjaink minősége és tematikája is bővülni fog  4.059.989,- Ft értékben a pályázatból beszerzett eszközök által.                                           


 

>> Címlap Címlap „Jásdiak a bodzások”